Haber & Duyuru

Özel Güvenlik Görevlilerine pkk Saldırısı

 

 

Özel Güvenlik Görevlilerine pkk Saldırısı

Gözü dönmüş pkk militanları bu kez de Özel Güvenlik Görevlilerine saldırdı.15-09-2012 tarihinde bir gurup bölücü örgüt militanı Batman’ın Gercüş ilçesindeki görevlerinden evlerine dönen Özel Güvenlik Görevlilerine saldırdı.

 

Batman’ın Gercüş ilçesinde petrol arama çalışmalarını sürdüren Ukrayna’nın Polaris petrol şirketindeki özel güvenlik görevlileri, mesai bitiminde Batman’a gitmek üzere helikoptere bindikleri sırada PKK’lıların pususuna düştü. Saldırıda 4 özel güvenlik görevlisi yaralandı.

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Mava Dağı yakınlarında saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Mava Dağı’nda petrol arama çalışmalarını sürdüren Ukrayna’nın özel bir petrol şirketinde görev yapan güvenlik görevlileri, mesai bitiminde Batman’a gitmek üzere açık arazide bekleyen helikoptere binmek için şantiyeden ayrıldı. Bu sırada özel güvenlik görevlileri bir grup PKK’lının pususuna düştü. Otomatik silahlarla açılan ateşte Hakan Çakan (28), Abdülvahap Yıldırım (27), Osman Keskin (24) ve Hamit Korkmaz (23) çeşitli yerlerinden yaralandı. PKK’lılar saldırıdan sonra olay yerinden kaçarken, yaralılar şirkete ait özel helikopterle Batman Bölge Devlet Hastanesine götürüldü. Yaralılardan sağlık durumu ciddiyetini koruyan 28 yaşındaki Hakan Çakır Diyarbakır Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

 

Özel Güvenlik Teşkilatı Mensupları Derneği olarak meslektaşlarımıza yapılan bu hain saldırıyı kınıyor , yaralı meslektaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 


 

Diğer yazıları okumak ister misiniz?